Žakanje - 4. razred

Srijeda, 29.4.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 29. 4. 2020.

Dragi učenici!

Danas je Svjetski dan plesa i naša razredna plesačica Eva baš danas ima rođendan.

Draga Eva , tvoja se čestitka nalazi na linku:

A budući da ti jako voliš ples na današnjem satu TZK plešemo zajedno s tobom i upravo počinje party. Svi kliknemo na link i zabava kreće!!!!!!!

HJ

I opet ples!

Rješavaj zadatke u bilježnicu. Poslikaj i pošalji!

MAT

Rezultati s Matifica od sinoć…..Ljestvica rađena prema vašoj aktivnosti u zadnjih 14 dana.

Prema broju osvojenih zvjezdica vodi Eva ( s osvojenih 128 zvjezdica). Druga je Nina ( sa 124 zvjezdice). Treće mjesto drži Petra ( s osvojenih 80 zvjezdica). ČESTITAM!!!!!!

Matific mi kaže da se još dvoje učenika nije uključilo u rješavanje zadataka. Bilo bi lijepo da i oni pristupe i vježbaju matematiku na zanimljiv način.

Nastavak rada nakon Škole na trećem!

Nastavljamo s pisanim dijeljenjem koje moramo još dobro uvježbati kako bi bili potpuno sigurni da će nam u 4.r. matematika biti najmanji problem.

Zadatak je da riješite sve zadatke u udžbeniku , str. 68 i 69. Poslikaš stranu 68 i bilježnicu u koju si radio zadatke( U bilježnici napiši broj zadatka!) NE zaboravi provjere!

A onda, da vidite kako to uopće nije lako, pošalješ zadaću svom paru. Na viber ili mail. Tvoj će ti par ispraviti zadaću i meni poslati svoje mišljenje o tvom pisanom dijeljenju. Parovi su slijedeći:

Nikolina- Fran,

Josipa- Valerija,

Eva- Petra,

Nina- Luna,

David- Nika J.,

Ana- Sara K.

Nika K. – Filip,

Tea- Lorena,

Pavao- Sara S.D.,

Dora- Lara,

Jan- Natalija.

Dakle meni ne šaljite ovu zadaću iz matematike. Svatko od vas treba mi napisati mišljenje o prijateljevoj zadaći i njegovom dijeljenju i množenju. Baš kao da smo u učionici! Ako nemate kontakte, možete mi se obratiti za pomoć!

PID

Danas ste naučili više o vodenom prometu. Na linku se nalazi igra u kojoj trebate spojiti plovila.

LK

Učiteljica Mirna pričala je o komplementarnom kontrastu i nadam se da ste sve s njome ponovili. Zadatak koji trebate napraviti iz LK je slijedeći. Načinite sliku nekog plovila koristeći komplementarni kontrast. Papir treba biti popunjen, a možete raditi tehnikom koja vam je najzgodnija. Za ovakav rad vrlo je dobar kolaž i slika nastala trganjem kolaž papirića i njihovim lijepljenjem. Upamtite slika ne smije biti bijela! Odaberi za npr . čamac jedan komplementarni kontrast, a njegovu pozadinu, npr.rijeku, obalu ili nebo, napraviš s drugim komplementarnim kontrastom. Hmmmmmm kako bi lijepo izgledalo more i nebo u zalasku sunca. Za ovaj rad imate vremena do nedjelje uvečer kada slažem izložbu radova! Poslikaj i pošalji!

To je sve za danas. Vidimo se!