Online nastava

Ovdje se nalaze poveznice za google učionicu svakog razreda. Učenici se prijavljuju gmail računom, svojim ili od roditelja.

U razredima se nalaze materijali za rad ili poveznice do digitalnih materijala portala Školske knjige e-sfera. Dio digitalnih materijala se već nalazi na predmetnim stranicama ove web stranice.

Učenici su dužni prema rasporedu odrađivati zadatke. Znači, u danu kada imaju informatiku, do kraja tog dana odraditi zadatke.

Informatika 4aR Žakanje Informatika 4bŽakanje
Informatika 5R Žakanje Informatika 5R Kamanje
Informatika 6R Žakanje Informatika 6R Kamanje
Informatika 7R Žakanje Informatika 7R Kamanje
Informatika 8R Žakanje Informatika 8R Kamanje

Ovdje možete pogledati pokazni film kako se preuzimaju MS Office datoteke iz google učionice.

Preuzimanje Word datoteke

Preuzimanje Excel datoteke

Učenici koji nemaju na računalu ili laptopu instaliran Office 2016 (ili neki drugi), mogu koristiti zamjenske on line programe (Google Dokumenti, Google Prezentacije i Google Tablice). Ispod se nalazi nekoliko pokaznih videa, koji pokazuju kako otvoriti dokument u tim programima i poslati zadaću preko Google učionice.

Otvaranje Word datoteke u Google Dokumentu

Otvaranje Excel datoteke u Google Tablicama

Otvaranje PowerPoint datoteke u Google Prezentacijama

Ako ste datoteku (Word, Excel ili neku drugu) uredili na svom računalu s programom koji je instaliran na vaše računalo (Office 2016), možete je poslati e-mail-om ili putem Google učionice (prikazano u donjem filmu).

Kako se šalje datoteka Google učionicom?

Kako se dijeli Google prezentacija sa mnom?

Uvodna riječ

Mjesto na kojem učenici mogu naći kvizove, materijale za vježbanje i dodatno obrađene nastavne sadržaje.

U cilju kvalitetne provedbe nastavnog procesa iz informatike i što dužeg ispravnog stanja informatičke opreme, učenici se moraju pridržavati PRAVILA PONAŠANJA U INFORMATIČKOJ UČIONICI (PREUZMI)

Kriteriji za ocjenjivanje

Kriteriji za ocjenjivanje iz predmeta Informatika:

KRITERIJ za 5-razred (PREUZMI)

KRITERIJ za 6-razred (PREUZMI)

KRITERIJ za 7-razred (PREUZMI)

KRITERIJ zs 8-razred (PREUZMI)

KRITERIJ za programiranje - Python (PREUZMI)

Online Python