Kvizovi

MEĐUNARODNI PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA

Listopad je Mjesec školskih knjižnica (International School Library Month – ISLM) tijekom kojega Međunarodna udruga školskih knjižnica (International Association of School Librarians) provodi Međunarodni projekt razmjene straničnika – Bookmark Exchange Project. Tema projekta bila je proslava školskih knjižnica pod nazivom Školska knjižnica: moje sretno mjesto gdje kreativnost i mašta cvjetaju (The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination flourish) s ciljem promicanja čitanje knjiga i učenje o različitim kulturama diljem svijeta.

Ove godine i naša škola sudjelovala je u projektu. Projekt je koncipiran tako da učenici izrade straničnike i razmijene ih s  partnerskim školama dodijeljenim od strane koordinatora projekta učeći pritom o drugim i drugačijim kulturama i načinu života.

Kroz 4 radionice izrade straničnika s knjižničarkom na kojim su sudjelovali učenici 5. a, 5. b, 5. c razreda i Mladi knjižničari (ukupno 40 učenika) izradili smo 40-ak straničnika.  U projektu su nam dodijeljene dvije škole iz Portugala i jedna iz Nigerije kojima smo poštom poslali naše straničnike. Primili smo straničnike iz Escola Básica dos 2.º e 3.º Ciclos A-ver-o-Mar (Póvoa de Varzim), s motivom karanfila koje su njihovi učenici izrađeni povodom obilježavanja jubilarne 50. godišnjice Revolucije karanfila i uspostave demokracije u Portugalu. Nadamo se da će nam stići i straničnici iz druge škole u Portugalu i škole u Nigeriji.

Zahvaljujemo našim učenicima na trudu, kreativnosti i sudjelovanju.

DATUMI DOLASKA BIBLIOBUSA GRADSKE KNJIŽNICE "IVAN GORAN KOVAČIĆ" IZ KARLOVCA I KNJIŽNICE MIRANA JARCA IZ NOVOG MESTA