Žakanje - 4. razred

Četvrtak, 19.3.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 19. 3. 2020.

Dragi učenici!

Evo kao što vidite i ovakve se stvari događaju i ponekad sustav stane i baš neće s nama surađivati. Nadam se da ste se danas odmorili, izigrali i puno puta preskočili vijaču. Neki su bili jako vrijedni i tatama pripremali iznenađenje za Dan očeva. Ako još niste,  predlažem da čvrsto zagrlite tatu i čestitate mu njegov dan, iako još kratko traje.

Primijetili ste sigurno novu učiteljicu Josipu u Školi na trećem. Nadam se da ste puno naučili i već vrijedno napravili njenu DZ.

Isto se nadam da ste se družili sa Sanjom Polak i lektirom „Dnevnik Pauline P.“ Sanja Polak je učiteljica Sanjuška koja radi Školu na trećem za drugi razred. Sigurno ste to već otkrili!

Ja sam vam pripremila zadatke koje treba riješiti do 11 sati sutra, jer tada (ako sustav bude radio), stižu novi zadaci. Vaše će mame, kad stignu, poslikati i poslati samo ono što sam tražila.

Kliknite na više i puno uspjeha u radu!

MATEMATIKA

Vidjela sam da su zadaće uglavnom odrađene i zato sada, za vježbu, otvorite RB iz matematike i riješite str.66 i 67. Pazite da trokut točno prislonite uz pravac. Prilikom označavanja točaka na str.66 i dalje ih označavajte križićem, kako smo naučili.

Meni na uvid šaljete samo zadatak 5. sa str.66 i zadatak 5. sa str. 67!

GLAZBENA KULTURA

GK: Pročitaj pjesmu „Prvi znaci“

Prvi znaci

od svih dječaka

najnježnije voli!

Stjepan Jakševac

Sigurna sam da i ti imaš u školi nekoga tko ti sada jaaaaakooooo nedostaje iako to nećeš priznati. Ali ponekad to pokazuješ, sasvim slučajno, onako u prolazu i ja to često vidim. Pssssst neću nikome reći! Tako i treba biti. I dok čekaš da se opet vidimo prisjeti se svaki dan svojih prijatelja iz razreda, a i one najdraže djevojčice ili dječaka.

Poslušaj s CD-a pjesmicu „Proljeće u srcu“nekoliko puta. Nauči riječi i pjevaj na sav glas. Pjesma je jako lijepa i kad ju naučiš moći ćeš ju pjevati dok budeš vani i veseliti se proljeću.

Priloženi dokumenti:
11_Proljece_u_srcu.mp3 (3.11 MB)