"Pazi, snima se!"

Autor: Duško Rupčić, 7. 4. 2014.

Talentirani učenici OŠ Žakanje konačno su došli na svoje i svoje skrivene talente i ljubav prema filmu pretvorili u stvarnost. Tako je prvi put u povijesti naše škole snimljen kratki igrani film koji je poslan na natječaj "Pazi, snima se!" u sklopu HRT-ove emisije "Školski sat". Film nosi naslov "Tko se zadnji smije...", a u njemu glume učenici od 5. do 8. razreda naše škole. To je priča o nestašnom učeniku koji na bolan način spoznaje koje su prave vrijednosti u životu.

Glavne uloge tumače Robert Crnić, Ivona Divković, Mateo Mravunac, Dora Jurinčić i Luka Grgurić, dok su u sporednim ulogama brojni drugi učenici naše škole koji su se i više nego odlično snašli u filmskim vodama. Snimanje je trajalo nekoliko tjedana tijekom kojih smo se poprilično naradili, ali i izvrsno zabavljali, a potom je uslijedila montaža filma. Učenicima su svojim savjetima pomagali mentori Duško Rupčić i Sanja Brunski.

Pobjednik ovog natječaja dobiva nagradno putovanje u talijanski grad Treviso gdje će predstavljati Hrvatsku na međunarodnom festivalu CIAK Junior, a pobjednički film ulazi u konkurenciju za nagrade i na ovom festivalu.

Film će svoju internetsku premijeru imati u petak 11. travnja 2014. godine, a do tada možete pogledati najavu filma.

Želimo našem filmu što bolji plasman! :-)

Izvor: Sanja Brunski