Dani kruha

Autor: Irena Predović-Drakulić, 25. 11. 2009.

Dani zahvalnosti za plodove Zemlje ove su godine obilježeni u našoj školi na raznovrstan način.

Završna svečanost održana je 30. listopada u našem novom holu. Pjesmama, igrokazima i plesom ispunili su je učenici od 1. do 4. razreda te članovi dramske grupe viših razreda.

Uz pomoć roditelja pripremljena je i izložba domaćih, pekarskih proizvoda karakterističnih za naš kraj pa su se mogle vidjeti pogače naših baka, štrudle i povitice, kuglofi, kiflice i mirisni, domaći kruh.

Na štandu naše školske zadruge "Brezik" naši su gosti mogli kupiti paketiće sušenog voća koje smo sami proizveli.

Najsvečaniji je bio blagoslov hrane kojeg je upriličio naš velečasni Josip Malković, a potom i najslađi dio svečanosti: blagovanje ukusne hrane.

Ovaj je dan doista bio ispunjen zahvalnošću na svim dobrotama koje nam je, uz pomoć ljudskih ruku, i ove godine darivala naša Zemlja. Poželjeli smo da svako dijete i svi ljudi širom svijeta, imaju sreću osjetiti miris svježeg kruha i uživati u njegovoj gozbi.

Pogledajte slike

Učiteljica Jasmina Jurinčić

Dani kruha u matičnoj školi Žakanje

1. dio