Škola u prirodi

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 8. 6. 2018.

Dana  28.5.2018. godine 31 učenik 4.  razreda  OŠ  Žakanje  pod  vodstvom  učiteljica  Snježane Mus, Lidije Vidoni i stručne suradnice pedagoginje Mirjane Peretin krenuo je  autobusom na višednevnu nastavu Školu u prirodi u Selce.  Prije  dolaska, posjetili  smo  jezero Tribalj te kuću Jurja Julija Klovića u mjestu Grižane gdje smo upoznali lik i djelo tog poznatog umjetnika. Uslijedio  je  put  do  Selca.

U  dječjem  odmaralištu  učenici  su  bili  smješteni na trećem katu u 6 soba. U ponedjeljak učenici su sudjelovali u radionici Spasilac – to sam ja. U utorak u jutarnjim satima sudjelovali su u likovnoj radionici „U potrazi za novim malim Michelangelom“, a poslijepodne smo brodom  krenuli  na  Vrbnik. U srijedu prijepodne posjetili smo akvarij u Crikvenici, a poslijepodne učenici su sudjelovali u Veseloj olimpijadi. U četvrtak u smo išli brodom  do  Krka  u  razgledavanje  špilje Biserujke. U večernjim satima učenici su svakog dana imali organizirano druženje uz glazbu, birale su se najluđe frizure, miss i mister te su učenici mogli pokazati svoja plesna umijeća. U vremenu u kojem nismo imali organiziranih  zajedničkih aktivnosti upoznavali smo floru i faunu, gospodarstvo te osobitosti naselja  primorskog kraja. Budući da je vrijemo bilo sunčano i toplo, uspjeli smo se i okupati. U petak 1.6.2018. nakon doručka i pospremanja soba autobusom smo krenuli kući. Učenici su se  ponašali u skladu s kućnim redom te su na primjeren način predstavili našu školu.

U dokumentu u prilogu možete pročitati dojmove učenika.

Izvor: Snježana Mus, Mirjana Peretin
Priloženi dokumenti: