Završni susret projekta Čitanje ne poznaje granice

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 16. 5. 2018.

Potencijalno daroviti učenici naše škole ove su godine bili uključeni u međunarodni projekt Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja. Ideja projekta je upoznavanje slovenske, odnosno hrvatske književnosti kroz prijevode djela na hrvatski, odnosno slovenski jezik. Naši učenici pročitali su knjigu Sama kod kuće slovenske autorice Dese Muck. Osim dramskog prikaza temeljenog na pročitanom djelu, te slikovnice i plakata, za završni susret smo pripremili i prezentacije o našem kraju.

14. svibnja 2018. 17 učenika u pratnji ravnateljice i knjižničarke krenulo je put Murske Sobote gdje se nalazi naša partnerska škola Osnovna šola Murska Sobota 1. Povod našem putovanju bio je završni susret projekta.

Iako nas je u Sloveniji dočekala kiša, nismo dopustili da nam pokvari planove i raspoloženje. Domaćinima smo predstavili našu školu, kraj te aktivnosti vezane uz projekt, a oni su nama predstavili svoje aktivnosti. Nakon programa uslijedilo je druženje učenika te razgledavanje škole (dvorane, školske knjižnice), ručak u školskoj blagavaonici te razmjena poklona. Učenici škole domaćina poveli su nas u razgledavanje Murske Sobote te smo tako imali priliku upoznati centar mjesta (crkvu, prekrasan gradski park, dvorac, spomenike). Na kraju razgledavanja posjetili smo Pokrajinsku in študijsku knjižnicu gdje smo uz stručno vodstvo njihove djelatnice upoznali odjele knjižnice i pogledali izložbu dječjih radova. Nakon razgledavanja i povratka u školu pozdravili smo se s domaćinima i zahvalili na gostoprimstvu te krenuli kući.

Više fotografija pogledajte ovdje