Kreativan i zabavan sat lektire

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 31. 3. 2017.

Učenici 3. razreda OŠ Žakanje uz pomoć svoje kreativne učiteljice Snježane Mus ulazili su cijeli tjedan u čaroban svijet bajke. Svaki dan u tjednu učenici su čitali jednu bajku iz knjige Ilustrirane hrvatske bajke.

Na satu smo određivali redoslijed glavnih događaja, ilustrirali bajku, pripremali se za dramatizaciju bajke,  određivali odgojnu ulogu likova, pripremali kostime. Zadnji sat u tjednu cijeli razred užurbano se pripremao za završni sat lektire. Učenici su samostalno pripremili izložbu radova nastalu tijekom tjedna, a zadatak im je bio otkriti naslov i opisati sliku i okolnosti koje ona prikazuje. Uz glazbu Za Elizu, promatrali su ilustracije nastale tokom tjedna. Odabranu ilustraciju su komentirali - postupci likova, šaljivost , stvarni ili nestvarni događaj, pouka bajke.

Najveselije je bilo u dramatizaciji bajke Babina Bilka koju su učenici odglumili u lijepim kostimima. Likovi iz bajke Kraljeva kći, vještica:  kraljevi, vojnici, princeza i vještice plesali su uz Halowen song. Nasmijao nas je i monolog o Babinoj Bilki. Kao i na svakoj izložbi domaćini su priredili malu zakusku.  Bilo nam je odlično i jedva čekamo  novi sat lektire!

Izvor: Snježana Mus