Uspjesi na natjecanjima i smotrama

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 15. 4. 2016.

Kao i svake godine, naši učenici uz pomoć svojih mentora pripremali su za sudjelovanje na natjecanjima iz različitih područja. U nastavku donosimo kratki pregled uspjeha naših učenika na županijskim natjecanjima.

Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika koje je održano u Ozlju predstavljala nas je Lana Majhan, učenica 8. razreda u pratnji mentorice Tajane Sentigar Pogačić.

Na županijskoj smotri LiDraNo u Zorin domu predstavljala nas je Nika Pavlaković s pjesmom "Kaj", mentorica je Jelica Ojdanić te dramska grupa 4. razreda s igrokazom "Bakina košara" pod mentorstvom Jasmine Jurinčić.

Na Županijskom natjecanju iz informatike sudjelovali su učenici 7. razreda Mateo Mravunac i Bernard Ribarić. Mateo je bio drugi, a Bernard treći. Njihov mentor je Zoran Dimovski.

Na Županijskom natjecanju iz kemije predstavljali su nas sljedeći učenici osmih razreda: Luka Kolar,  Lana Majhan, Gloria Markuš, Antonio Guštin,  Josip Mihelić, Roman Radman. Luka je zauzeo prvo mjesto, njegova mentorica je Jasmina Katunić. Luka Kolar bio je uspješan i na natjecanju iz fizike gdje je zauzeo 2. mjesto. Osim njega na istom natjecanju sudjelovao je još i Antonio Guštin u pratnji njihove mentorice Željane Drožđan Mateljan.

Vjeroučiteljica Gabi Tomašić na natjecanje je povela sljedeće učenike Alojza Ivaniša, Luciju Petrušić, Petra Ribarića, Lanu Majhan.

Na Županijskom natjecanju iz geografije predstavljao nas je David Lorković, učenik 5. razreda, a iz povijesti  Roman Radman, učenik 8. razreda.

Učiteljica matematike Vesna Malatestinić na Županijsko natjecanje iz matematike pratila je Katarinu Bregar i Matea Mravunca. Katarina, inače učenika 5. razreda, natjecanje je završila na odličnom  3. mjestu.

Josip Mihelić predstavljao je našu školu na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika. Učenici Karolina Guštin, Izabela Guštin,  Luka Kolar, Gloria Markuš, Bernard Ribarić, Maja Čulig i Lana Majhan bili su sudionici natjecanja iz likovne kulture.

Na međuopćinskom natjecanju u nogometu sudjelovali su Roman Radman, Patrik Skradski,
Antonio Guštin, Robert Crnić, Antonio Čulig, Matija Vuzen, Mihael Gorup iViktor Markuš. Učenice Manuela Mihelić, Laura Petrušić, Dorotea Brozinić, Lana Stubljar,  Anamarija Vrbanek  i Eva Jelenčić sudjelovale su na natjecanju iz badmintona.

Na smotri zadruga koja je održana 8. travnja 2016. u OŠ Draganići naša učenička zadruga „Brezik“ zauzela je 5. mjesto pod vodstvom mentorice Irene Predović Drakulić.

I ove godine su vrlo uspješni na natjecanjima bili naši Mladi tehničari pod vodstvom Elvire Špelić Vidović. U kategoriji fotografije predstavljao nas je Bernard Ribarić, u kategoriji maketarstva i modelarstva Ivan Slanac i Nikola Mihalić, u kategoriji robotike Josip Mihelić (2. mjesto!), u kategoriji graditeljstva Matija Novosel, u kategoriji elektrotehnike Antonio Guštin (1. mjesto!) te u kategoriji obrade materijala Josip Slanac (3. mjesto).  Na Državnom natjecanju koje je održano u Primoštenu od 30. ožujka do 1. travnja 2016.  predstavljali su nas Antonio Guštin (elektrotehnika) i Josip Mihelić (H program robotika). Antonio je zauzeo 4.mjesto, Josip 9.mjesto.

Čestitamo svim učenicima, ali i njihovim mentorima na ostvarenim rezultatima!