Obilježili smo Dan darovitih učenika

Autor: Ana Sutlić, 21. 3. 2013.

U Osnovnoj školi Žakanje 20.03.2013. godine održan je susret darovitih učenika 4., 5. i 6. razreda OŠ Žakanje, OŠ Mahično i OŠ Draganići.

Na susretu darovitih učenika u OŠ Žakanje, osim učenika MŠ Žakanje i PŠ Kamanje, sudjelovali su učenici OŠ Mahično zajedno s učiteljicom Jasminom Štefan i pedagoginjom Ivanom Šišnović te učenici OŠ Draganići zajedno s psihologinjom Adrianom Sladić.

Susret smo započeli kratkim predstavljanjem svake od škola. Tako su učenici MŠ Žakanje uz pomoć psihologinje Ane Sutlić pripremili prezentaciju o žakanjskom kraju. Učenici PŠ Kamanje izveli su igrokaz koji su uvježbali uz pomoć učiteljice hrvatskog jezika Jelice Ojdanić. Učenici OŠ Mahično pokazali su nam kako je bilo na terenskoj nastavi Senj-Novi Vinodolski, a učenici OŠ Draganići pokazali su nam što su sve radili i gdje su bili tijekom ove školske godine.

S ciljem razvoja kreativnog mišljenja i socijalnih vještina za učenike su organizirane različite radionice. Svoju kreativnost učenici su imali prilike pokazati u likovnoj radionici čiji je cilj bio izrada pisanica od kolaža a vodio ju je učitelj likovne kulture Duško Rupčić. I za kraj su slijedili pokusi iz fizike i kemije koje su vodili učenici OŠ Mahično uz pomoć učiteljice Jasmine Štefan.

Bio je ovo još jedan poučan i veseo susret u kojemu smo stekli nova prijateljstva i nova znanja.

Slike možete pogledati ovdje: