Projektni dan u sklopu Programa «Za sigurno i poticajno okruženje u školama»

Autor: Ana Sutlić, 18. 6. 2012.

Zadnji dan škole, 15. lipnja, posvetili smo našem Programu «Za sigurno i poticajno okruženje u školama» te organizirali Kviz za naše učenike.

Zajedno sa svojim učiteljima, učenici od 5. do 8. razreda PŠ Kamanje i MŠ Žakanje okupili su se u holu MŠ Žakanje. Cilj nam je bio da kroz igru i zabavu ponovimo sve ono što smo do sada naučili kroz naš Program.

Ekipe 7. i 8. razreda pokazale su svoje znanje u Kvizu znanja o Programu općenito i Kvizu o nasilju. Nakon toga su uslijedile igre asocijacije, "Riješimo dvojbu - zlostavljanje ili ... ?" i "Nacrtaj plaketu". U osvajanju bodova ekipama su pomogli i učenici 5. razreda u igri "Pravila i posljedice", učenici 6. razreda u igri slaganja riječi te njihovi prijatelji iz razreda u igri slaganja piramide od čaša. U ovom kvizu obje su ekipe pokazale zavidnu razinu znanja, ali je sreća odlučila da pobijedi ekipa osmog razreda i osvoji tortu. Ostali učenici zasladili su se kolačima.

U pauzama između igara učenici su nam predstavili školski list «Žirko», ispričali nam kako je bilo na izletu u Vukovar, recitirali nam o Žakanjskom kraju i moru, pročitali sastavke «Na raskrižju» i «Najbolja mama», izveli igrokaz «Ero s onoga svijata» te smo podijelili nagrade s natjecanja Klokan.

Želimo vam svima sretne i ugodne praznike. Dobro se odmorite i vidimo se najesen u novoj školkoj godini!

Više o projektnom danu pogledajte u foto galeriji: