Naše maturalno putovanje

Autor: Duško Rupčić, 19. 10. 2011.

Naš odabir bila je Južna Dalmacija. Bilo je to naše nezaboravno putovanje s kojeg ćemo ponijeti mnoga lijepa sjećanja. Krenuli smo u četvrtak (8.9.2011.) ujutro prema Makarskoj. Naše maturalno putovanje s nama su podijelile učiteljice Gabi, Ana i Melita te naš vodič Tomislav i šofer Štef. U autobusu smo se zezali pa nam je vrijeme brzo prolazilo.

Kada smo stigli u Makarsku uputili smo se na središnji trg, na rubu kojeg se nalazi Crkva svetog Marka. Imali smo vremena pa smo prošetali po Makarskoj rivi te smo bili u restoranu Moča. Poslije ručka zaputili smo se prema hotelu „Komodor“ koji se nalazi u Orebiću. Kada smo stigli u hotel smjestili smo se te krenuli na večeru. Poslije smo se šalili i otišli na spavanje. Drugog dana otišli smo na doručak. Nakon doručka smo se spremili i otišli brodom na Korčulu. Tamo nas je dočekao lokalni vodič. Gospođa nas je upoznala s gradom Korčulom i njegovim zanimljivostima. Vidjeli smo vijećnicu, Gradska vrata, Trg svetog Marka, kuću Marka Pola, katedralu, Crkvu svih svetih. Vratili smo se u hotel i nakon toga išli na plažu. Kasnije smo večerali, još se malo zezali i otišli na spavanje. Sljedećeg dana ustali smo i krenuli u Dubrovnik. U Dubrovniku smo vidjeli Vrata od Pila, Stradun, Onofrijevu česmu, Samostan Male braće, Palaču Sponzu, Crkvu svetog Vlaha i katedralu. Prošetali smo Stradunom i kupili nekoliko suvenira. Kasnije smo se odvezli do Stonskih zidina i razgledali grad Ston. Vratili smo se natrag u hotel, večerali i otišli na spavanje. Četvrtog dana išli smo u Nacionalni Mljet te smo ga razgledali. Bili smo na malom otočiću Sveta Marija te u samostanu. Kasnije smo otišli na ručak u hotel Odisej. Nakon ručka išli smo na kupanje te se vratili u hotel. Poslije večere išli smo u disko.

Nažalost stigao je i peti dan (12.9.2011.) i morali smo krenuti kući. Putem smo posjetili Omiš i Radmanove mlinice. Na našem putu također smo vidjeli dolinu rijeke Neretve i dalmatinski tip obale. Bilo je to nezaboravno putovanje koje ćemo se sjećati cijeli život.

A  kako  je  to  izgledalo  možete  vidjeti  u  priloženoj  foto – galeriji:

AUTORI:

Ana Ribarić