Blagdansko raspoloženje u prosincu

Autor: Nikolina Tržok Boldin, 19. 12. 2018.

Ove školske godine odlučili smo mjesec prosinac  učenicima učiniti privlačnijim, veselijim i opuštenijim.  Evo kako je to izgledalo…

Od početka adventa učenici imaju priliku sudjelovati u nagradnoj igri Adventski kalendar 2018. u kojoj svaki dan odgovaraju na pitanje čiji najbrži točan odgovor donosi nagradu. Na velikim odmorima odjekuju božićne pjesme koje pjevaju i na koje zaplešu naši razigrani učenici, posebice djevojčice. Da ugođaj bude još topliji, vrijedne učiteljice su u holu škole okitile božićnu jelku ukrasima koje su izrađivali učenici 2. razreda. Ove prekrasne ukrase pravili su tako što su pomoću kalupa za kolače radili razne oblike u glini u koje su utiskivali uzorke čipke, glazirali ih i pekli u peći za keramiku. PŠ Kamanje može se također pohvaliti predivnom božićnom jelkom ispred škole okićenom „bombonima“ koje su također izrađivali učenici. Činimo i dobra djela… Budući da je došašće vrijeme slanja čestitki, za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma poslali smo, uz čepove i čestitku, raznovrstan školski pribor, slatkiše i igračke prikupljene u tjednu darivanja i dijeljenja. Ovakvo blagdansko raspoloženje završit ćemo u istom tonu božićnim priredbama u petak u MŠ Žakanje i PŠ Kamanje.

Fotografije "Veseli prosinac" pogledajte klikom na poveznicu.

Izvor: Gabi Tomašić, Jasmina Katunić, Nikolina Tržok Boldin