Edukacije u sklopu Erasmus+ projekta o održivom razvoju

Autor: Jagoda Ivčić, 13. 11. 2020.

U suradnji s lokalnom zajednicom i Općinom Žakanje vrijedni učenici i djelatnici OŠ Žakanje započeli su s edukacijama u sklopu Erasmus+ projekta o održivom razvoju u kojem naša škola predstavlja Hrvatsku zajedno sa školama iz Rumunjske, Litve, Italije i Španjolske.

Projekt u kojem sudjelujemo podijeljen je na 5 modula koji su izvedeni iz ciljeva održivog razvoja "Know disaster, no disaster!" (klimatske promjene), "Slow the flow, save H2O!" (čista voda i sanacija), "Know your trees" (život na kopnu), "An ocean of plastics" (život pod vodom) i "Product tales" (odgovorna potrošnja i proizvodnja).

Naša škola provodi aktivnosti u modulu koji se bavi problematikom čiste vode, a poseban zadatak dodijeljen nam je u sklopu projekta istraživanja informacijskih i komunikacijskih tehnologija (IKT) koje će primjenjivati i druge sudionice u svojim projektnim aktivnostima.

Kako bi informirali širu zajednicu o osnovnim značajkama i globalnim ciljevima održivog razvoja kao okvira za oblikovanje socijalnih i gospodarskih politika bez štetnog utjecaja na okoliš i prirodne resurse, pripremili smo kratki  kviz "Održivi razvoj" kojeg možete ispuniti kliko na poveznicu: https://forms.gle/xFeQ36xzQF2uD2GJ6 nakon što pogledate kratki film "Što je to održivi razvoj?" klikom na poveznicu: https://www.youtube.com/watch?v=qf801GtYUC8

Ovo su prve edukacije u nizu aktivnosti povezane s projektom koje će se provoditi kroz iduće dvije godine.

Izvor: Vesna Malatestinić Lorena Sopčić